Полонину засіють 30-ма вітряками, які знищать не тільки екологію, а й туризм?

Тур’є-Реметівська сільська рада оголосила про основний етап розробки проекту державного планування щодо забудови 30 вітряків на території території урочища «Полонина Руна», площею 18,0 га.
Із загальної кількості 20 вітряків планують збудувати поруч з заповідниками “Бойківщина” “Пікуй” на територіях Смарагдової та Екологічної мережі, впритул до Верховинно-Вододільного ХребтаФактично на особливо цінних природних територіях.
Такі дії призведуть не тільки до екологічної катастрофи, зсуву ґрунтів, паводків, а й фактично знищать весь гірський туризм, адже окрім Закарпаття та Івано-Франківська на Україні не так і багато гір.

Запитання, куди їздитимуть туристи? Дивитись на вітряки? За рахунок чого виживатимуть люди в околицях, основним прибутком, яких є туризм? Ба більше, що робитимуть люди з околиць, які літком їздять на збіг яфин на Полонину і заробляють кошти, щоб мати змогу одягнути та підготувати дітей до школи чи оплатити комунальні послуги. Люди, які в прямому сенсі – залежать від Полонини. Такі запитання ймовірно нікого не цікавлять, а офіційні відповіді для борців за збереження екології – завжди одні й ті самі – кілометрові тексти з аморфним змістом та відсутністю будь-якої конкретики та підстав для забудови Полонини.

Однак щоб зменшити тиск з боку суспільства у Тур’є-Реметівській сільській раді все ж вирішили піти на “компроміс” з громадськістю та прийняти зауваження та пропозиції від закарпатців. Для цього тут запропонували приймати зауваження та пропозиції у письмовому вигляді протягом 30 днів у період з 5 січня по 5 лютого 2024 року за е-адресою: hromada@t-remeta.gov.ua
Також 6 лютого 2024 року о 14.00 годині к. у приміщенні Тур’є-Реметівської сільської ради вирішили провести громадські слухання та обговорення презентації, експонування та ознайомлення з проектом Детального плану забудови Полонини вітряками. Ймовірно таке “обговорення” є звичайною формальністю, адже ні для кого не секрет, це питання вже вирішили та затвердили “на верху”.
А ось так за планом виглядатиме Полонина після того, як її “засіють” вітряками.

Як вважаєте такі дії є виправданими? Можливо Закарпаття стане незалежним центром електроенергії в Україні? Інакше куди направлятимуть вироблену електроенергію? Запитань як зазвичай більше ніж відповідей.

Схожі новини