Громадськість просить перевірити спецпідрозділ «Сонечко» на відсутність корупційних схем

Днями в мережі з’явилась інформація про те що Закарпатський батальйон “Карпатська Січ” фігурує у кримінальному провадженні про виведення 164 млн грн зі спецрахунку Мінсоцполітики під виглядом допомоги переселенцям. Цей провокативний матеріал підготували журналісти «Слідство.інфо», яке назвало “Карпатську січ” – “сумнівною організацією”.

Закарпатське ЗМІ «Закарпаття онлайн» залюбки поширило цю інформацію. Однак читачі самого ж видання не згодні з таким рішенням та попросили правоохоронні органи і прокуратуру звернути увагу на інший закарпатський підрозділ «Сонечко», який на думку громадськості займається розкраданням коштів з гуманітарки та інших видів допомоги.

До слова один з активних бійців підрозділу “Сонечко” – екс-міліціонер Роман Стойка більшу частину свого життя заробляв на життя контрабандою сигарет та іншими незаконними шляхами. Також Стойка був ключовою особою збройного конфлікту 12 липня 2015 року в Мукачеві. З його багатим кримінальним минулим ви можете ознайомитись нижче.

Враховуючи минуле ключових фігур розвідувального підрозділу “Сонечко”, які до цього ніде не працювали та збагачувались незаконним шляхом – можливо правоохоронним органам та прокуратурі варто зробити перевірку на законні дії цієї організації? А саме дізнатися про розприділення коштів та допомоги від громадян, які екс-контрабандисти отримували безпосередньо від волонтерів. Куди та на що були використані мільйони гривень?

«Перевірте СОНЕЧКО тоті постійно отримують гроші і гуманітарку. Блогери Стойка і Каганець привласнюють і то тратять на себе. Гроші ідуть не на войну а на дорогі тачки на квартири на свій бізнес. Після войни то будуть найперші бариги», – пишуть незадоволені громадяни.

«Може прокуратуру поміняти місцями із “Сонечком”. Хай крадуть гуманітарку, ніж мають обкрадати державний бюджет та деррти хабарі із українців»

«Правда! Один з Сонечка купив квартиру у Киевi та мерса!»

«СОНЕЧКО” треба перевірити бо це ще гірші аферисти»

«Ще треба сонечко перевірити. Вічно збирають гроші. А самі не на передовій. А то в міськраду блокують, то ОТГ», – пишуть громадяни.

За матеріалами видання “Закарпаття онлайн” біографія Романа Стойки насичена і цікава.

Наприкінці 2008 – в першій половині 2009 років він, як офіцер міліції, брав участь у “ментовських” війнах за сфери впливу між силовими структурами, будучи, за інформацією в правоохоронних структурах, “стукачем” на свою структуру в СБУ (де свого часу працювали його брат Богдан і батько, який все це “кришував” і “відмазував”), через що врешті був змушений покинути службу в МВС. В останні 2-3 роки перед кар’єрою в “ПС Закарпаття” Р. Стойка – сигаретний контрабандист з використанням літальних апаратів, якими управляв сам, учасник “розбірок” між силовими відомствами (МВС, Державна прикордонна служба, СБУ) за право “кришувати” і керувати контрабандними потоками на кордонах з сусідніми державами, заграє з пресою, пописує на сайт ОРД. З першої половини 2014 р. він – один з очільників Закарпатського відділення організації Правий Сектор (згідно чуток – як наслідок інкорпорації в організацію «своїх людей» від СБУ).

Батько Р. Стойки, Стойка Василь Васильович, свого часу – колишній начальник СБУ Ужгородського району, далі – начальник Відділу власної безпеки Закарпатського обласного відділення СБУ, як співробітник Відділу з питань запобігання та протидії корупції Ужгородського національного університету перепав у «спадок» новому керівництву УжНУ після ректорства «регіонала» Федора Ващука. Зі Стойки-старшого і почався резонансний скандал з ПС-шоу в ректораті УжНУ.

Сам Роман Стойка, зізнався також що темою його перемовин в спорткомплексі “Антарес” був розподіл впливу у контрабандному бізнесі.

“Ланьо (Блюк) “начав мені розказувати свою “політику”, що тут його територія, тут його земля і контрабандний “бізнес” весь його і вони з Шараничем (начальником УМВС України в Закарпатській області Сергієм Шараничем – ред.) нас сюди не допустять. І що за ними стоїть Медведчук”, – щиро розповів Р. Стойка.

Факт своєї бесіди з колишнім комбатом “Правого сектора” в свою чергу підтвердив і М. Ланьо.

Переділ контрабандного бізнесу між керованим контрабандистами “Правим Сектором Закарпаття”, криміналітетом М. Ланя і міліцією С. Шаранича – це і є ключова суть всіх подій у Мукачеві. А все інше не має суттєвого значення.

Крім, звичайно, жертв, що були іграшками в цинічній грі ключових фіґурантів зазначеної історії.

Схожі новини