Історія з українськими полоненими в Угорщині: Що наразі відомо

На початку червня-2023 з’явилась інформація про нібито передачу 11 військових Будапешту. Хто ці люди, як вони потрапили в полон, яким чином їх переправили та на яких умовах — Угорщина ніяк не могла прокоментувати. Є дані, що в процесі чи не основну роль грала РПЦ, яка має підтверджені зв’язки з ФСБ РФ.

Як пише видання zaborona.com, понад тиждень українська влада ніяк не могла підтвердити чи спростувати факт вивезення полонених на територію Угорщини. Річ у тім, що угорська сторона не давала прямих відповідей: уряд запевняв, що процес нібито теж проходив без їхнього відома.

РПЦ передала воїнів України угорцям: як це могло статися

На початку червня 2023 року поширилася інформація, що РПЦ і її патріарх Кирило планують передати Угорщині щонайменше 11 українських військовополонених. Все це нібито задля того, аби повернути довіру міжнародної спільноти до церкви та зменшити масштаб введених санкцій.

Згодом, 8 червня, на сайті РПЦ розмістили новину з підтвердженням. Наголошувалося, що це відбулося в рамках міжнародної церковної співпраці, але на прохання угорської сторони. Адже передані військові мали закарпатське походження. Є припущення, що таким чином Росія планує актуалізувати уявні проблеми «закарпатського сепаратизму».

«[9 червня] Міністерство закордонних справ Угорщини не підтверджує даної інформації. Крім того, наше МЗС зв’язалося з віцепрем’єром Угорщини з питань релігії Жолтом Шем’єном. І в їхньому уряді станом на зараз також не підтверджують інформацію, розміщену на сайті РПЦ», — зазначив представник ГУ розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Проте того ж 9 червня у коментарі угорському виданню ATV Жолт Шем’єн, хоч і не прямо, але підтвердив те, що росіяни справді передали їм українських захисників. Він відмовився повідомляти будь-які подробиці, проте зазначив, що це жест РПЦ щодо Угорщини, а вказані люди зобов’язані їй своєю свободою. За даними видання, саме Шем’єн безпосередньо керував цією операцією. В уряді ж Угорщини відхрестилися від слів віцепрем’єра, заявивши, що це була його особиста ініціатива, про яку вони не знали.

Схожі новини