Облрада просить посмертно присвоїти звання Героя України Олегу Куцину

Відповідне звернення щодо присвоєння високого звання легендарному бойовому командиру Олегу Куцину, який героїчно загинув у боях за Україну, щойно прийняли депутати облради до керівництва держави. Ініціатор документу – голова облради Володимир Чубірко, повідомляє пресслужба Закарпатської облради.

У зверненні наголошується, що Куцин О. І. присвятив боротьбі за Україну 33 роки життя. Учасник «Революції на граніті» та Революції Гідності. У 1989 році долучився до Народного руху України за перебудову, попри сувору заборону комуністів 4 жовтня 1989 року першим вивісив жовто-блакитний стяг у м. Тячів.

Воював за Україну з 2014 року, коли з його ініціативи була створена добровольча штурмова рота «Карпатська Січ». Згодом підрозділ розширили до меж батальйону й перейменували на «Окрему добровольчу чоту «Карпатська Січ» (ОДЧ «Карпатська Січ»).

Командир відродив військову традицію Карпатської Січі 1938 року. Впродовж 2014 – 2016 років під командуванням Олега Куцина ОДЧ «Карпатська Січ» активно брала участь у боях за Донецький аеропорт, с. Піски, с. Опитне, шахту «Бутовка» та с. Водяне, а з березня 2022 року – в обороні околиць Києва, м. Ірпінь, смт Велика Димерка та інших. Із квітня О. КУЦИН командував численними операціями на Ізюмському напрямку, зокрема, з оборони с. Вірнопілля, а пізніше успішними наступальними діями та зачисткою с. Дмитрівки Харківської області. За час війни з московським ворогом на своєму прикладі виховав сотні воїнів, багато з них здобули військовий досвід та стали офіцерами. Героїчно загинув 19 червня 2022 року у боях за Україну.

Схожі новини

Залишити коментар