Намагання привласнити землю штучній боксерській організації, – місцеві ЗМІ передають

В обласному центрі Закарпаття “боксерська” організація, за якою тягнеться виразний кримінальний шлейф, намагається привласнити землю, котра, за законом, мала би бути прибудинковою територією, повідомляє Закарпаття онлайн.

Ознайомитися з керівним складом так названої “боксерської організації” можна переглянувши дане відео:

Дія перша: Тихий шурхіт

Був собі двір, колись зі спортивними майданчиками, наразі досить занедбаний і привабливий для всяких невлаштованих громадян. У дворі стояла котельня, як і багато де ще по місту. В цю котельню, як і багато куди ще по місту, тихцем пробралася організація “Федерація боксу Закарпатської області”, яка спочатку взяла котельню в оренду, а згодом, на підставі “невід‘ємних покращень” у вигляді пластикових вікон та цеглин, викупили котельню у приватну власність нібито під створення спортивного залу. Далі – більше: громадська організація, яка, на словах, готує спортсменів, звернулася до депутатів міста з проханням дати їм дозвіл на оформлення проєкту землеустрою за цільовим призначенням “для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами розважальної та ринкової інфраструктури…”.

Звісно, що людям, які живуть навколо двору, у такому вигляді нове сусідство виглядає геть небажано з двох причин: чому якісь незрозумілій організації раптом дають у власність землю всередині земель загального користування громади міста, і чому їм погоджують таке цільове призначення, яке вочевидь означає, що посеред двору виросте багатоповерхівка, а процес її будівництва створить купу дискомфорту і негативного впливу на здоров’я людей у вигляді шуму, пилу, неможливості гуляти в дворі і так далі. Крім того, незрозуміло, чи можна взагалі будувати багатоповерхівку на болоті, засипаному шлаком і будсміттям і чи це не призведе до руйнування навколишніх будинків.

До речі, пошук інформації про “ФБЗО” нічого путнього, крім інформації про установчі дані, не дає, ніяких спортсменів, ніяких чемпіонів, жодної активності організації та її керівника в публічному інформаційному просторі не знайшлося. Натомість, за організацією, в числі бенефіціарів якої є ряд “резонансних” особистостей, тягнеться виразний публічний кримінальний шлейф – наприклад Михайла Данила було затримано за звинуваченням  в організації замаху на вбивство начальника Управління захисту економіки у Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Андрія Іванківа, а Андрій Стрижак, за даними Офісу Генерального прокурора та ЗМІ, був затриманий як організатор схеми торгівлі автомобілями, викраденими в ЄС.

Наразі на сайті Ужгородської міської ради є тільки один протокол земельної комісії, де фігурує заявник “ФБЗО”, – скріншот протоколу №66 від 20.07.2022 цій організації давали 0,4785 га в нашому дворі під будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку…”

Дія друга: мікро-скандал і танці з бубнами

Завдяки чуткам і людям про наміри “ФБЗО” зі Стрижаком в засновниках жителі будинків навколо двору, в якому стоїть котельня написали вісім звернень на ім‘я голови військової адміністрації області Віктора Микити і міського голови Богдана Андріїва. Результатом звернень став різкий сплеск активності міського голови, який особисто двічі відвідав двір і зустрівся з людьми, які живуть у будинках, що безпосередньо межують з двором. Спочатку міський голова приїхав у двір з колегами, потім зустрівся з активом жильців і представником “ФБЗО” у міській раді, після цього жильці пішли на земельну комісію, де пояснили свою позицію, на що члени комісії дружно запевняли, нібито вони підтримають позицію жителів будинку (ОСББ Добролюбова 6), і не будуть підтримувати невідомо кого, коротше сесія одночасної клоунади, націлена на заспокоєння людей. Наступного дня міський голова, представники активу, спеціалісти міськвиконкому та інші учасники зібралися ще раз у дворі, де разом подивилися на “старі” межі ділянки навколо котельні і домовилися, що в цих межах і буде надана ділянка “ФБЗО”. Нібито все нормально, землевпорядник змінив межі, зміни було подано на розгляд земельної комісії, чекаємо комісію. Наступна земельна комісія (14.09) не відбулася, ще наступніша (21.09) комісія відбулася, актив, який прийшов на комісію “попросили” почекати у коридорі, щоб, увага, “не створювати балаган”. На комісію “дозволили” зайти “комусь одному”, але зайшли два представника ОСББ, хоча засідання комісії мають проходити у безперешкодному доступі жителів міста.

На комісії нам сказали, що наше питання вже вирішено, при цьому нібито так, як ми просили. Коли ж ми попросили показати, що саме вирішено, виявилося що питання “вирішено” в межах, які нас геть не влаштовують і які не відповідають домовленості, досягнутої у дворі.

Ліричний відступ про земельну комісію:

Голова комісії – Мильо Володимир Володимирович;
Слуга народу

Заступник голови комісії – Ковальський Анатолій Володимирович;
Батьківщина

Секретар комісії – Смірнов Віталій Володимирович;
Рідне Закарпаття

Члени комісії:

Глагола Віталій Ярославович;  Рідне Закарпаття

Козак Василь Андрійович;  Батьківщина

Маєрчик Павло Степанович; ОПЗЖ

Прозор Євгеній Ігорович; Партія твого міста

Сідун Юрій Васильович;  Партія твого міста

Тарахонич Вікторія Юріївна, Європейська солідарність

Окремо хочу відзначити, що найбільше “відстоювали” права “ФБЗО” в порядку спадання активності: пан Смірнов, пан Ковальський, пан Глагола і, звісно, пан Мильо. Тут трішки про голову земкомісії:

Цікаво, що пан Ковальський дуже нахваляв здобутки “ФБЗО” з підготовки спортсменів і чемпіонів, чим, мабуть, хотів довести, що організація заслуговує на отримання ділянки під забудову багатоквартирного будинку. Не розумію зв‘язку: громадська організація має на меті спортивний розвиток, підготовку спортсменів і спортивні здобутки, до чого тут багатоквартирний будинок, спитає нормальна людина. Також пан Ковальський намагався налякати представницю ОСББ тим, що ведеться запис засідання комісії, тож тепер ми принаймні знаємо, що запис ведеться, і щоб перевірити правдивість цих слів можна попросити переглянути запис.

Загалом згадані члени комісії не дуже приязно поводять себе з громадянами, які відстоюють свої інтереси, що теж наводить на певні висновки щодо чистоти їх депутатських думок.

Дія третя (завершальна): бабло чи добро?

Підсумок: на сесію в першій декаді жовтня йде питання виділення землі “ФЗБО” площею 0,19 га, що є неприйнятним для жителів навколишніх будинків, а також за неприйнятним призначенням “для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об‘єктами розважальної та ринкової інфраструктури…”.

Ми не хочемо, щоб невідомо хто невідомо для чого забирав землю, якою ми користуємося.

Ми не хочемо, щоб в нашому дворі будували багатоповерхівку. Є чинний генплан міста, на якому нема позначеної багатоповерхівки на місці колишньої котельні.

Є стаття 42 ЗКУ, яка говорить, що земля, про яку тут йдеться, має бути надана ОСББ. Чому ж тоді члени земкомісії так вперто проштовхують питання “ФБЗО”?

Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних будинків

{Назва статті 42 із змінами, внесеними згідно з Законом № 417-VIII від 14.05.2015}

1. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Схожі новини

Залишити коментар