У Хусті триває Всеукраїнська школа з програмування

Як ми вже повідомляли, 21 серпня в Хусті розпочалася Всеукраїнська літня школа з програмування на базі Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули.

Сьогодні після лекцій (М.Лешко, тема “Комбінаторика” – у І лізі; А.Симкін, тема “Вступ до теорії графів” – у ІІ лізі;  С.Вапнічний, тема “Функції. Рекурсії” – у ІІІ лізі; С.Жуковський, тема “Цикл for” – у IV лізі) учасники школи мали дві екскурсії: до Римо-католицького костелу Святої Анни (1802 року) та до Хустського краєзнавчого музею.

Екскурсію в костелі провів отець Олександр Сулінчак. Римо-католицький костел Святої Анни (1802 року) побудований із каменів Хустського замку, зокрема і з замкової церкви. Є легенда про напис із глибоким змістом у замковій церкві, який могли перенести під час будівництва в нову.

Священник цікаво розповів також про святу Моніку, святого Франциска Ксаверія та інших святих, які зображені на стінах церкви.

Настоятель костелу провів екскурсію по-сучасному, з огляду на теперішнє юне покоління, відповідав на запитання, яких виникло чимало.

У костелі використовують старовинний орган – один із найстаріших у Західній Україні музичних інструментів такого типу. Укінці відвідин церкви учні та викладачі почули декілька органних композицій у виконанні професійних музикантів. Учасники мали змогу навіть спробувати зіграти на старовинному музичному інструменті.

У краєзнавчому музеї екскурсію провів директор – Борис Прокопів.

Тож учасники літньої школи в Хусті не тільки встигають інтенсивно вивчати програмування, а й дізнаються чимало цікавого про столицю Карпатської України.

Більше про події в межах V Всеукраїнської літньої школи з програмування в Хусті можете дізнатися з публікацій у фейсбук-спільноті: перейти.

Схожі новини

Залишити коментар