На Закарпатті стартував соціальний відпочинок для 160 дітей українських військовослужбовців

Перші 120 дітей із родин військовослужбовців, які боронять Україну та внутрішньо-переселених українців зі Львова та Івано-Франківщини уже розмістилися на Берегівщині у готелі «Гелікон», що у селі Яноші Закарпатської області,  інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

Ще 32 вихованців соціально-спортивної школи Фонду «Реал Мадрид» в Україні ГО «Епіцентр дітям» з міста Ірпінь, Хмельниччини і Тернопільщини відпочиватимуть на Закарпатті на базі Спілки зеленого туризму у селищі Вишково на Хустщині за підтримки Почесного консульства Угорщини у м. Тернопіль та БФ Подоляни.

Про це повідомила заступник директора Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА Юдіта Євчак.

Власне ЄОТС ТИСА, де одним із засновників є Закарпатська обласна рада, спільно з Генеральним консульством Угорщини в Ужгороді, за підтримки Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини і організували змістовне дозвілля для дітей.

Проект із організації відпочинку для дітей військовослужбовців та переселених із зони бойових дій дітей стартував після того, як почесні консули Угорщини у містах Тернопіль (Тетяна Чубак), Львів (Лариса Малех) та Івано-Франківську (Василь Вишиванюк) звернулися до Генерального консульства Угорщини в Ужгороді з проханням надати можливість організувати відпочинок на Закарпатті. Генконсульство Угорщини в Ужгороді, у свою чергу, доручило організацію чотирьох таборів для відпочину дітей у Закарпатті Європейському об’єднанню територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА, яке наразі і реалізовує завдання за фінансової підтримки Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Голова ЄОТС ТИСА Оскар Шестак, коментуючи проект, повідомив, що організатори поставили перед собою важливе завдання – щоб діти, які жили у напрузі у зоні бойових дій та діти українських військовослужбовців мали можливість відпочити у спокійній обстановці хоча б протягом кількох днів. Це, за словами пана Шестака – приємна місія, яка є частиною допомоги Україні у непростий час.

Гостей Закарпаття вітали народний депутат України Тетяна Циба, представники Генконсульства Угорщини в Ужгородіта голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Він розповів дітям про особливості Берегівського району, де вони зараз перебувають, про особливу угорську кухню та українських угорців, які пліч-о-пліч захищають Україну разом із іншими воїнами у зоні бойових дій.

«Сподіваюся, Закарпаття вам сподобається і ви понесете додому приємні спогади про наш край. А разом зі спогадами – і непереборне бажання повернутися до нас знову», – висловив сподівання голова облради.

За сприяння Уряду Угорщини на Закарпатті відпочиватимуть загалом 4 групи дітей, віком 8-15 років. Найближчим часом на юних українців чекають відвідини аквапарку, замків, музеїв, природних пам’яток, спортивні заходи, ігри на свіжому повітрі, розвиток творчих здібностей, рукоділля, розвиток мистецтва та національних традицій і не тільки.

 

Схожі новини

Залишити коментар