Технічну сіль із Буштинського родовища на Закарпатті почнуть видобувати на початку 2023 року – Микита (ВІДЕО)

Другий тиждень триває підготовка до видобутку солі на території Буштинської громади Тячівського району. Наразі там будують дорогу до родовища, далі почнуть зводити шахти для видобування солі.

Як повідомив голова Закарпатської військової адміністрації Віктор Микита, сіль з цього родовища зможе забезпечити потреби цілої країни.

Геологічні дослідження місця, де видобуватимуть сіль, тривали впродовж року. Зараз для під’їзду до котловану роблять дорогу.

“Першим етапом було зняття родючого шару ґрунту, потім була розроблена траншея, для того, щоб засипався гравій. Ми робимо дорогу для того, щоб могла заходити велика важка техніка для будівництва об’єкта. Вже зроблено майже 800 метрів дороги. Плануємо закінчити протягом одного-двох тижнів та здати в експлуатацію”, — повідомив представник субпідрядника будівельної компанії Олег Журавський.

Після підведення дороги до родовища, сюди привезуть обладнання для буріння свердловини, — розповів директор компанії з видобутку солі Сергій Кондратьєв.

“В нас шахти будуть мати похилі два стовбури, вони йдуть завдяки характеристикам виходу солі на поверхню. В нас є можливість не вертикальний ствол робити, а похилий. І це дає змогу скоріше “сісти” на сіль, тобто дійти до продукту”, — Сказав Сергій Кондратьєв.

Запаси солі у Буштинській громаді Тячівського районі виявили у 2017 році. Після геологічних досліджень виявили соляний пласт, який починається з 35 до 500 метрів, — розповів голова Закарпатської військової адміністрації Віктор Микита.

“Є в об’ємі десь близько 550 мільйонів тонн. Розпочатися видобуток солі мають десь на початку наступного року. Для України для технічного та іншого використання наразі потрібно близько 450 тонн на рік. Вони почнуть видобувати 150 тисяч, потім збільшать”, — зазначив голова ОВА.

За словами Віктора Микити, технічну сіль почнуть добувати у січні, наприкінці ж 2023 року розпочнеться виробництво харчової солі.

Схожі новини

Залишити коментар