В галереї «Ужгород» відбулась презентація мистецького проєкту «Антидот»

Історія його доволі цікава. Нещодавно на адресу Руху підтримки закарпатських військових з-закордону у якості гуманітарної допомоги надійшло більше сотні сталевих шоломів зразка Другої світової війни, які були списані ще у 80-х роках минулого століття. Звісно, використовувати такі засоби захисту неможливо, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.

Аби просто не викидати товар, волонтери звернулися до художників. Було запропоновано із шоломів створити арт-об’єкти. Ідею підтримали 42 митці із Закарпаття, Львова і Києва.

Результат флешмобу автори презентували 14 квітня і виставили свої творіння на продаж. Поки що це були 36 шоломи від 22 художників. Решта – ще в роботі.

Як пояснили організатори, антидот – єдиний механізм при попаданні токсинів до тіла. Флешмоб закарпатських художників – антитоксин до російської агресії та процесу нашої денацифікації. Це – вияв власної позиції представників різних поколінь, мистецьких уподобань на реалії та події, в яких ми живемо з 24 лютого.

Переосмислюючи беззмістовні в сучасних бойових умовах рудименти минулих воєн у арт-об’єкти, художники говорять мовою мистецької зброї.

Виставка-продаж не обмежена в часі. Купити шоломи можна в галереї «Ужгород», а також онлайн на сторінці флешмобу у фейсбук. Кошти спрямовуються на підтримку 128 гірсько-штурмової бригади.

Схожі новини

Залишити коментар