На Закарпатті планують відновити курсування Боржавської вузькоколійки

Вже в квітні, після двох-річного простою, відновить свою роботу славнозвісна “Анця Кушницька” — остання вузькоколійка на Закарпатті.

Як повідомив Олег Заблудовський у Facebook, Боржавська вузькоколійка відновить свою роботу вже за декілька тижнів. Наразі вже розпочалися активні роботи з підготовки рухомого складу, станційних будівель та колійного господарства. На минулому тижні в депо Берегово був проведений комісійний об’їзд разом з представниками “Львівської залізниці” та РПЧ-5 Королево.

Стан вузькоколійки наразі досить плачевний, на жаль, тож роботи досить багато і проект з відродження малої магістралі затягнеться на декілька місяців, а то і років. Але перший і найважливіший крок — відновити курсування приміського поїзда сполученням Виноградів-Хмільник, який було припинено у березні 2020 року через пандемію коронавірусу.

Попередньо планується, що потяг буде курсувати щоденно і виконуватиме три рейси туди-назад. На маршруті курсуватиме оновлений тепловоз ТУ2-034 і два відремонтовані вагони ПВ-40. Жителі віддалених сіл Закарпатської області знову зможуть швидко і зручно їздити на роботу, на базар, на навчання, у справах до райцентру і т.д.

Окрім цього, наразі вузькоколійкою будуть користуватися численні мігранти та біженці з інших областей України. А після завершення війни планується проводити туристичні подорожі та винні тури для мандрівників та любителів залізниці.

Схожі новини

Залишити коментар