Пенсіонер-водолаз був змушений звертатися до суду через відмову зарахування йому стажу роботи

Закарпатський окружний адміністративний суд  визнав протиправною відмову Ужгородського об’єднаного управління пенсійного фонду України Закарпатської області щодо не зарахування до стажу роботи спірного періоду в пільговому обчисленні та зобов’язав відповідача зарахувати в пільговому обчисленні стаж роботи з 01.01.2002 р. по 28.11.2008 р.

Приводом звернення позивача до суду за захистом свого права стала відмова пенсійного фонду врахувати у подвійному розмірі стаж роботи водолазом у вказаний період  у зв’язку з відсутністю у нього уточнюючої довідки про пільговий стаж.

Суд зазначив, що тільки у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, які визначають право на пенсію на пільгових умовах, подається уточнююча довідка,   передбачена Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Суд встановив, що відповідач мав у своєму розпорядженні трудову книжку пенсіонера та особисту книжку водолаза, в яких чітко  відображено місце та роботу, яку виконував позивач у спірний період..

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що відповідач до обрахунку пільгового стажу  у даному випадку  поставився формально, та  визнав протиправною  відмову у  зарахуванні спірного періоду

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/752/19.

Закарпатський окружний суд

Схожі новини

Залишити коментар