В Ужгороді любителі мотоциклів відкрили свій клуб

Ініціативні підприємці відновлюють в Ужгороді професійний мотоциклетний крос. Будують трасу та трампліни, а нещодавно офіційно презентували клуб під назвою МХ Club Eleron. Наразі в ньому займається 13 спортсменів різних категорій, а тренувати хлопців запросили з Луцька багаторазового українського чемпіона та переможця міжнародних змаганьЮрія Буренка.

Організатори мають амбітну мету гучно заявити про клуб та проводити європейські чемпіонати. Інтенсивні тренування вже розпочато, поступово працюють над удосконаленням матеріально-технічної бази.

Засновники «Елерону» – Михайло Попович та Василь Сентімрей. Вони самі любителі поганяти на мотоциклах та постійні відвідувачі змагань з мотокросу. Коли підросли їхні сини й також захопилися цим видом спорту, вирішили об’єднатися і й серйозно налагодити справу.

На Закарпатті мотокросні клуби існують у кількох районах і демонструють непогані результати. Щороку спортсмени отримують призові місця на всеукраїнських змаганнях. Має свої моциклетні традиції і Ужгород. Донедавна тут діяв клуб «Загор-крос», який переформатували й оновили.

У 70-80-х. роках минулого століття цей вид спорту у місті активно розвивав заслужений тренер України Степан Газуда. Однак з того часу стадіоном на вулиці Загорській ніхто не займався і він занепав. Кілька років тому бізнесмени навели лад із документами, розпочали очисні роботи та будівництво нових трас.

– Наша мета – збудувати професійний стадіон-мототрек сучасного європейського рівня. Відновлюємо все по крупинкам: будуємо трасу протяжністю 1800 м, трампліни, за місяць-два запускаємо полив. Буде налагоджена вся інфраструктура: парковки, роздягалки, душові кабіни, медпункт, гараж та сервіс мотоциклів. Це масштабний проєкт, з яким хіба зможе позмагатися Київ, – розповів співзасновник клубу Михайло Попович.

– Ідея мотоклубу виникла дуже спонтанно завдяки дружнім поїздкам в гори на мотоциклах. Потім пішли подивитися, що ж там на Загорській вулиці. Взялися очищати і оновлювати територію. Зараз є амбітні цілі. Хочеться підтягувати молодь і показувати гарні результати, – підкреслив інший співзасновник Василь Сентімрей.

Спортивний клуб та стадіон – виключно приватна ініціатива. Державних інвестицій у проєкті не залучено, хоча активісти й сподіваються у подальшому звернути на себе увагу влади у сприянні розвитку мотокросу. Тим часом працюють самі та власним завзяттям надихають на результат молодих спортсменів. Наразі хлопці інтенсивно тренуються в Ужгороді на готових ділянках трас, а також випробовують треки інших закарпатських клубів.

– Це складний спорт. Він увібрав у себе надзвичайно велику кількість інших видів: теніс, шахи, велосипед, легку атлетику, боротьбу, біг, плавання. Тут важлива координація, рухи, кардіо. І голова повинна думати. Але хлопці стараються і я бачу перспективи. Зараз ми працюємо у тренувальних і виступаючих циклах, прагнемо кількість перетворити у якість. Коли буде скасовано карантинні обмеження, покажемо, чого навчилися. Поки що прогнози робити зарано, оскільки скасовуються європейські та світові чемпіонати, – каже тренер командиЮрій Буренко.

Наразі МХ клуб «Елерон» нараховує 13 учасників. Це хлопці з Ужгорода, Великого Березного, Перечина, Виноградова і Берегова. Віковий діапазон – від 7 до 55 років. Мотоцикли кросові різної кубатури. Об’єм двигунів від 50 до 450 куб.см. Спортсмени тренуються в середньому 3 рази на тиждень, решту днів самостійно вдома виконують індивідуальні спортивні вправи.

Джерело

Схожі новини

Залишити коментар