Нищення флори та фауни: на Закарпатті люди, попри благання рятувальників, палять поля і ліси

Через навмисний підпал невідомою особою в п`ятницю 10 квітня відбулося загорання підстилки лісу, що призвело до пожежі у лісовому фонді Велятинського лісництва ДП «Хустське ЛДГ».

Про це повідомляють у пресслужбі ЗОУЛМГ.

Загорання сталося в 4 окремих осередках у цінних багатовікових насадженнях, вік дерев 150 років. Насадження розташовані у важкодоступних місцях, що ускладнювало роботу під час ліквідації пожежі.

До гасіння лісової пожежі були залучені сили державної лісової охорони, а також не байдужі жителі с. Велятино, с. Крива, м. Хуст та мисливці члени УТМР.

Завдяки важкій, злагодженій та беззупинній роботі лісівників та добровольців пожежу було ліквідовано.

Адміністрація ДП «Хустське ЛДГ» висловлює окрему подяку добровольцям, які наражаючись на небезпеку та ризикуючи власним здоров`ям допомогли погасити лісову пожежу.Через пожежу заподіяно непоправної шкоди місцевій флорі та фауні. У вогні знищено рідкісні рослини та лікарські трави, рослини-медоноси, кущі, які є поживою для звірів та птахів. Змінюється середовище існування червонокнижних рослин, а відтак виникає загроза їх зникнення. Від вбивчої сили вогню гинуть звірі, птахи, дрібні гризуни, їжачки… На згарищі значно збіднюється видовий рослинний та тваринний склад.

Звертаємося до жителів Хустського району будь-ласка не паліть суху траву, листя та побутове сміття, – подумайте про жахливі наслідки!!!

Пам’ятаймо, кожний кинутий сірник або недопалок може обернутися великою бідою і трагедією для усіх нас.

Залишайтеся вдома!

Бережіть ліс, бережіть природу!

І не забувайте про відповідальність!!! – наголошують в ЗОУЛМГ.

Схожі новини

Залишити коментар