Закарпатські фермери розповіли, яких проблем їм завдав карантин

Закарпатські фермери, чия рання садовина в звичайні часи йшла на оптові та роздрібні ринки всієї країни, наразі занепокоєні ситуацією зі збутом продукції.

Торгівля тільки почалася, стартувала з редиски та молодої капусти.

“У нас в Заріччі зараз робота йде, як завжди, стартував сезон редиски. Товар іде, хоча й погано. У порівнянні з минулими роками забирають від нас редиски на порядок менше, ніж раніше, але добре, що хоч так забирають. Ціни менші за минулорічні, дуже бізнес упав, продаємо по 10-12 гривень. Тому якщо описувати ситуацію, то скажу так: слабенько.

Але може ще тиждень-два, то нашим чиновникам дасть Бог розуму і вони зрозуміють, що карантин-не-карантин, а людям їсти треба, і товар у нас забиратимуть, і він не зогниє. Якраз доти буде капуста, то може щось стабілізується. Але також ми усвідомлюємо, що Україна — не Угорщина, де на підтримку малих фермерів виділили 700 млн євро”, – каже Сергій Карасвай, власник теплиці з ранніми овочами.

“Хай там як, а урожай намічається у нас непоганий. Клієнти, які раніше телефонували і домовлялися про поставки, поки замовлення не відміняли. Чекаємо Великодня, тоді найбільше купуватимуть, очевидно.

Ринки збуту також лишилися — Львів, Київ, Вінниця, пропав хіба що напрямок у Чернівцях, там через спалах коронавірусу закрили ринок. Працюємо, словом! Ми робимо на землі, тому в нас паніки немає. Паніка є в державі”, – каже фермер.

Більші проблеми мають місцеві квіткарі. “Квітка зараз узагалі не йде, виторгу немає, нуль. Уже тиждень узагалі не приїжджають оптовики по квіти — ринки закриті, вони не можуть товар реалізовувати. Ті, хто закупив перші маргаритки та “анютку”, самі пролетіли, бо не встигли це все розпродати”, – жаліється Наталя Луканич, власниця теплиці з квітами у іншому тепличному селі Великі Ком’яти.

Джерело

Схожі новини

Залишити коментар