В Мукачеві під час карантину продовжують піклуватися про самотніх літніх людей

Управління праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради продовжує інформувати про догляд за літніми людьми та людьми з інвалідністю.

На сьогодні, такий догляд здійснюється за 562 особами літнього віку та особами з інвалідністю. 124 особи користуються послугою соцільної допомоги вдома, яку надають наші соцробітники. Це одинокі літні люди, у яких не має дітей або чиї діти вже самі досягли пенсійного віку чи мають інвалідність.

Соцробітники допомагають купувати продукти, товари першої необхідності, прибирають та готують їсти. Ця послуга фінансується з міського бюджету. 116 фізичних осіб надають соціальні послуги своїм підопічним. Цей вид допомоги фінансується з бюджету міста. 39 особам, які проживають разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. На догляд за нею виплачується щомісячна допомога, цей вид допомоги фінансується з державного бюджету.

197 осіб отримують компенсаційні виплати, як непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи або престарілим, який досяг 80 річного віку. Цей вид допомоги фінансується з державного бюджету. 86 повнолітніх осіб перебуває під офіційною опікою і мають встановлених опікунів, котрі зобов’язані про них піклуватися. Наголошуємо, що опікуни, доглядальники та піклувальники мають певні обов’язки щодо здійснення належного догляду та опіки над своїми підопічними. Так, відповідно до статті 67 Цивільного кодексу України, опікун зобов’язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням.

562 осіб, які мають догляд з боку соцробітників, опікунів та доглядальників, – це найбільш вразлива верства населення. Тому на час карантину слід посилити догляд і максимально забезпезпечити належні умови проживання та дотримання правил самоізоляції.

Однак, звертаємо вашу увагу, що є особи пенсійного віку, які проживають самі, але мають працездатних дітей або ж оформили договір дарування з пожиттєвим утриманням.

На жаль, є випадки, коли діти нехтують своїми обов’язками і не піклуються про немічних батьків. Трапляються і недобросовісні спадкоємці майна, які, всупереч договору пожиттєвого утримання, не допомагають одиноким власникам майна. Такі люди залишаються поза увагою соціальних служб, інформує Мукачівська міська рада.

Тому в умовах карантину, їм просто необхідна підтримка тих, хто поруч: сусідів, керівників ОСББ, тощо. І, звичайно, благодійних фондів та громадських організацій, які можуть гнучко реагувати на такі випадки, надавати миттєву допомогу і не мати відповідальності перед законом за неправомірність надання такої допомоги.

 

Схожі новини

Залишити коментар