Закарпатця не можуть перевірити на коронавірус, оскільки експрес-тестів в області досі немає

Екс-заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас повідомив невтішну для закарпатців новину:

Закарпатські обласні заклади медицини не мають жодного тесту на виявлення коронавірусу COVID-19.

Зараз на Закарпатті є пацієнт із підозрою на коронавірус (молодий чоловік, що повернувся з Чехії), діагноз котрому не можуть поставити через відсутність тестів. Тому аналізи довелося направити в Київ, чекати результат треба кілька днів.

Мінздоров’я обіцяло направити закуплені за кордоном тести в регіони ще до 16 березня, однак у наших обласних лікувальних закладах (у першу чергу в обласній інфекційній лікарні) їх досі нема. Це при тому, що наша область у зоні ризику, тому що, по перше, має сотні тисяч заробітчан, котрі повертаються додому, а, по-друге, закриття пунктів пропуску з чотирма країнами ЄС лише зменшує небезпеку занесення вірусу, оскільки рух через кордон (нелегальний) здійснюється й через «зеленку». Нелегали та їх провідники чхати хотіли на коронавірус – у прямому й переносному смислі.

Мінздоров’я не вперше ігнорує Закарпаття, не доставляючи сюди необхідні медичні препарати. Так було свого часу з вакциною проти кору. Зате ОДА мовчить, наче води в рот набрала, тільки бравурно рапортує про готовність протистояти коронавірусу. Оці точно «захистять» закарпатців…

Кілька тестів на виявлення COVID-19 (вартість одного – близько 6 тисяч гривень) закупила Мукачівська ЦРЛ, яка фінансується з міського бюджету Мукачева.

Джерело

Схожі новини

Залишити коментар