Prozorro співпрацюватиме з етичними хакерами

Prozorro співпрацюватиме з етичними хакерами. Стартує bug bounty проект “Hack Prozorro”. Ціль – тестування рівня захищеності системи. Учасники працюватимуть у тестовому середовищі, що жодним чином не зачепить продуктивну систему Prozorro. Закупівлі відбуватимуться в звичайному режимі.
Відбір хакерів триватиме до 8 вересня.

“Білий хакінг сьогодні – один із світових трендів кібербезпеки. Все через свою ефективність. Google, Facebook, Amazon навіть запустили власні програми співпраці з етичними хакерами. В Україні такий досвід мають лише приватні компанії. Ми є першою держустановою, яка самостійно ініціювала bug bounty”, – розповів генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний.

Hack Prozorro пройде у форматі bug bounty марафону – учасники шукатимуть недоліки в захисті системи. За кожну знайдену валідну та унікальну вразливість отримуватимуть винагороду. Її розмір залежатиме від рівня критичності.

Безпосередньо марафон з пошуку вразливостей пройде 21 вересня. Призовий фонд завдяки підтримці партнерів складає $7 000. Він буде розподілений між кращими хакерами.

“Кібератаки стають все більш винахідливими, тому маємо діяти на випередження. Bug bounty – ефективна стратегія. Головна перевага у порівнянні з пентестінгом (тест на проникнення) – орієнтованість на результат, хакерам цікаво шукати більш складніші вразливості, адже від цього залежить розмір винагороди. За пентестінг же доведеться заплатити навіть якщо нічого не знайдуть. До того ж, коли систему тестують одночасно багато людей з різними тактиками та досвідом це допомагає ефективніше виявити потенційні недоліки”, – відмітив Василь Задворний.

У світі bug bounty підхід все частіше практикують державні органи. Пентагон у 2016 році заснував власну bug bounty програму. За цей час Міністерство оборони США виплатило етичним хакерам $330 000 за понад 300 виявлених вразливостей. В Сінгапурі вже другий рік поспіль проходить bug bounty програма. В 2019 році за 26 виявлених вразливостей сінгапурський уряд виплатив багхантерам $11 750.

Проект “Hack Prozorro” реалізується за партнерської підтримки HackenProof, OptiData та DeNovo.

Джерело: https://goo-gl.su/IWPCvg

Схожі новини

Залишити коментар